Автоцивілка сьогодні – зручно придбати, легко зберігати, швидко отримати виплату


Поліс обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників наземних транспортних засобів перед третіми особами залишається необхідним атрибутом будь-якої автомобільної поїздки. І не лише через вірогідність поліцейської перевірки. У разі несподіванок на дорозі він може стати у нагоді вам. Цей вид страхування в Україні діє вже давно, проте за останні роки відбулося чимало позитивних змін. Разом з «Європейським страховим альянсом» Мааnimo вирішив нагадати декілька простих можливостей - від покупки до сервісу, якими можуть скористатись українські водії і які спрощують життя.

Електронний поліс

Майже півтора роки тому в Україні було запроваджено електронний поліс ОСЦПВ (автоцивілки). Як свідчить статистика продажів, цей формат сподобався автовласникам, і зараз він стає популярним. «Європейський страховий альянс», разом з провідними українськими страховиками та МТСБУ, брав активну участь у запуску цього проекту. Компанія модернізувала  бізнес-процеси та налагодила функціонал таким чином, щоб клієнти могли легко та у зручний спосіб придбати поліс онлайн, а у разі страхового випадку швидко врегулювати страховий випадок та отримати відшкодування.

Як придбати?

Для оформлення е-поліса ОСЦПВ у відвідуванні офісу страхової компанії потреби немає, оскільки покупку  можна здійснити з будь-якого місця та в будь-який час. Потрібно лише мати доступ до мережі інтернет та банківську карту, а також виконати декілька простих дій: зайти у відповідний розділ сайту http://eia.com.ua/uk/service/calc/osago розрахувати вартість страхування на калькуляторі, заповнити форму, вказавши свої персональні дані, та оплатити онлайн. Поліс можна  роздрукувати одразу або пізніше, документ буде відправлено на зазначену клієнтом електронну адресу.

Як перевірити чинність?

Перевірити чинність поліса можна на сайті Моторного (транспортного) страхового бюро України за реєстраційним номером транспортного засобу або за номером полісу. Також у візуальній формі електронного договору міститься посилання прямого доступу до централізованої бази даних МТСБУ, а у роздруківці є QR код, який можна сканувати смартфоном.

Чи потрібно возити з собою?

Роздруківку електронного полісу возити з собою не обов’язково. Віднедавна до ПДР було внесено зміни і у водіїв з’явилась можливість показати його на екрані смартфона або іншого гаджету.

Європротокол

Європротокол (Електронний європротокол) – це уніфікований бланк повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду. Він вже добре знайомий українським водіям.

Коли можна використовувати?

Якщо учасників пошкодження авто незначні (до 50 000 грн), немає травмованих пасажирів, а обидва водії мають дійсні поліси автоцивілки та однаковий погляд на обставини аварії, вони мають право оформити подію самостійно, без виклику поліції. Це зекономить час як самих учасників ДТП, так і інших водіїв. Можна заповнити паперовий європротокол, виданий страховою компанією або, маючи під рукою гаджет з підключеним інтернетом, простіше скористатись системою «Електронний європротокол». Для зручності клієнтів ПрАТ «Європейський страховий альянс», на головній сторінці офіційного сайту страхової компанії є пряме посилання. Нагадаємо, що європротокол, оформлений в електронній формі, є повним аналогом паперового.

Пряме врегулювання збитків

Як це діє?

Згідно з принципом прямого врегулювання, власники автоцивілки мають змогу звернутись за відшкодуванням безпосередньо до свого страховика, з яким уклали договір страхування, а не лише до тієї компанії, поліс якої надав винуватець ДТП.

Пряме врегулювання збитків можливе за наступних умов:

- якщо відбулось зіткнення лише двох транспортних засобів (контактна ДТП), незалежно від наявності або відсутності потерпілих, яким нанесено шкоду життю та здоров’ю;

- водій одного з транспортних засобів – учасників пригоди є повністю відповідальним за дорожньо-транспортну пригоду (немає часткової відповідальності);

- обидва транспортні засоби були забезпечені дійсними на момент ДТП полісами автоцивільної відповідальності, виданими страховими компаніями, які є учасниками системи прямого врегулювання. На сьогодні з загальної кількості членів МТСБУ (51 СК) пряме врегулювання проводить 16 страховиків, їх перелік опублікований на офіційному сайті Бюро. На пряме врегулювання в ПрАТ «Європейський страховий альянс» припадає близько 10% від загальної кількості звернень, що надходять.

Як це дає власникові полісу

Обираючи страхову компанію, автовласнику варто прийняти до уваги, як швидко та своєчасно страховик здійснює виплати страхових відшкодувань, чи має він членство в МТСБУ, чи є про нього відповідна інформація на сайті регулятора, а також важливо перевірити оцінки страхової компанії у графічному інформері «Світлофор». Купуючи страховий продукт, головне – отримати надійний захист від можливих страхових випадків, тому фактор надійності страховика має ключове значення.

Додатково від СК

До речі, крім зазначених вище опцій, усі власники автоцивілки від ПрАТ «Європейський страховий альянс» мають право на безкоштовну одноразову консультацію адвокатів у разі потрапляння транспортного засобу у дорожньо-транспортну пригоду (цілодобово). А у разі виникнення спірних питань, за згоди водія, досвідчені фахівці безкоштовно захищатимуть його права у суді.