Доступніше, ніж здається: чи такий страшний КАСКО, як його малюють


Страхування КАСКО затребуване автовласниками, які з відповідальністю ставляться до питання захисту свого автомобіля від пошкодження в результаті ДТП, викрадення або протиправних дій третіх осіб. Але за час існування такого виду послуг, автовласники вже встигли сформувати ряд питань про цей поліс. УкрСтрахование вирішив отримати відповіді на питання, що цікавлять водіїв. Відповідає Кирил  Кашура, Директор Дирекції партнерських продажів ПрАТ «Європейський страховий альянс».

Питання:
1. Як головна причина введення розстрочки в платежі Каско?
2. Які недоліки нульової франшизи?
3.Існує міф про те, що чим більше сума поліса - тим краще. Чи так це?

Відповідає Кирил  Кашура, Директор Дирекції партнерських продажів ПрАТ «Європейський страховий альянс»:

1. Головна причина введення розстрочки в платежі КАСКО - потреба клієнтів у розподілі свого фінансового навантаження. Вносити оплату за страхування частинами протягом певного періоду часто зручніше, ніж платити повну суму в певний момент часу. Розстрочка - це додаткова можливість для клієнта. У той же час, при бажанні і готовності клієнта внести за покупку страхового захисту всю суму одноразово - клієнту надається додаткова знижка.

2. На наш погляд, ключові мінуси нульової  франшизи для клієнта полягають в наступному: по-перше, вартість страхування збільшиться; по-друге, при дрібних збитках доведеться витрачати час на дії, пов'язані з необхідністю звернення в страхову компанію і збору необхідних для виплати відшкодування документів. У той же час, істотного впливу на фінансову безпеку клієнта при пошкодженні авто такі збитки не мають.
Наприклад, при страхуванні автомобіля Toyota Camry 2017 року випуску вартістю 525 тис. грн. за програмою КАСКО:
- франшиза 0,25% в грошовому вираженні складе 1 312,50 грн;
- франшиза 0,5% в грошовому вираженні складе 2 625 грн.
При цьому вартість страхування при нульовій франшизі збільшується на 10% -20%.

3. Сума договору страхування КАСКО (страхова сума) встановлюється в межах ринкової вартості автомобіля. Завищувати страхову суму клієнтові не вигідно, оскільки це спричинить збільшення страхового платежу. При цьому, максимальний розмір виплати страхового відшкодування не може бути більше ринкової вартості автомобіля (тобто виплата не може бути більше фактичного збитку). У разі, якщо страхова сума нижче ринкової вартості, включається так званий «принцип пропорційної відповідальності» - в якій частці від ринкової вартості авто застраховане, в такій же частці в збитку бере участь страхова компанія. Тому, встановлення страхової суми з КАСКО в розмірі ринкової вартості автомобіля є оптимальним варіантом.