Корпоративне ДМС: перспективи розвитку


Страховий ринок в Україні розвивається досить швидко, особливо динамічна сфера корпоративного добровільного медичного страхування. Це пов'язано з тим, що для багатьох кваліфікованих співробітників наявність поліса ДМС - вирішальний фактор при виборі роботодавця. УкрСтрахование запитав у експертів, які проблеми існують у розвитку корпоративного ДМС, які перспективи даного сегмента, що найчастіше входить в пакет послуг, а також чого потребує ринок ДМС на даний момент.

Відповідає Вікторія Голяк – Директор Дирекції особистих видів страхування ПрАТ «Європейський страховий альянс»

1. Як би Ви оцінили перспективи розвитку корпоративного ДМС в Україні? Чи варто очікувати різкого буму у розвитку цього сегменту ринку?

В Україні спостерігається масовий відтік висококваліфікованої робочої сили і, як наслідок, в боротьбі з плинністю кадрів, попит на добровільне медичне страхування незмінно зростає. Медична страховка має всі шанси стати свого роду must have-послугою для роботодавців, зацікавлених в утриманні персоналу. В останні кілька років ми спостерігаємо зростання попиту на корпоративні програми медичного страхування співробітників. Вважаю, що ця тенденція буде зберігатися і в майбутньому.

2. Який набір медичного страхування частіше за все замовляє роботодавець?

Типові поліси ДМС зазвичай містять стандартні види медичної допомоги: амбулаторно-поліклінічну, стаціонарну, невідкладну швидку і стоматологічну, за бажанням страхувальника додаються різні профілактичні опції (вакцинація, вітамінізація тощо). Договір формується індивідуально для кожного корпоративного клієнта. Роботодавець може скласти одну програму зі стандартним набором послуг для всіх співробітників, або зупинитися на кількох, залежно від категорії персоналу. Вартість медичної страховки може відрізнятися в бік зменшення або збільшення, в залежності від набору послуг і розміру суми страхового покриття. Наприклад, в бюджетних полісах ДМС, як правило, відсутня опція «стоматологія», виключена можливість діагностики та лікування в брендових коштовних клініках і приватних стаціонарах; покривається лише частина вартості лікування; в наявності франшиза або ліміт на медикаменти (оплачуються витрати на ліки в межах певної суми). Найчастіше роботодавець обирає комплекс з декількох програм добровільного медичного страхування, завдяки чому він може не тільки підвищити лояльність своїх співробітників, але і трохи заощадити.

3. Які перешкоди існують для розвитку ДМС в Україні? Як би Ви оцінили стан правової бази та медичної інфраструктури?

Крім неефективної системи фінансування, українська охорона здоров'я відрізняється застарілою інфраструктурою. Практично відсутні єдині стандарти медичних процедур, а методи лікування, що існують, давно застаріли і не підкріплені серйозними дослідженнями. Крім того, в усьому світі професія лікаря - одна з найбільш шанованих і високооплачуваних, а в Україні, на жаль, все по-іншому.

4. Три головні кроки, яких наразі потребує ринок для розвитку ДМС

По-перше, створення умов для розвитку ДМС в якості ефективного доповнення до обов'язкового соціального медичного страхування.

По-друге, законодавче врегулювання питань щодо підвищення зацікавленості роботодавців, для того щоб юридичні особи могли включати до витрат оплату страхових платежів за договорами добровільного медичного страхування і, таким чином, зменшували базу оподаткування.

По-третє, дотримання єдиних стандартів усіма медичними установами, які працюють в системі медичного страхування, незалежно від їх відомчої підпорядкованості та організаційно-правової форми.