Страхування нерухомості: особливості та переваги


Житло - це основа добробуту в житті кожної людини. Про форму захисту своєї власності замислюються тільки після того, як сталася біда. Щоб не переживати зайвий раз про домівку, багато хто замислюється про страхування найціннішого майна - нерухомості. Укрстрахование дізналося у експертів, чому варто купувати такі поліси, чи буде обов'язковим страхування відповідальності власників нерухомості, а також які перспективи розвитку цієї галузі.

Відповідає Олена Калініна, начальник управління по роботі зі страховими посередниками ПрАТ «Європейський страховий альянс»

1. З яких причин українцям слід страхувати майно? У чому особливості оформлення поліса?

Основна причина, з якої мешканцям України слід страхувати своє майно, - це можливість убезпечити себе від непередбачених збитків, адже власник майна як ніхто інший зацікавлений у збереженні свого нажитого. Щодо страхування житла, то попит на цей вид серед населення досить низький. Більшість квартир і приватних будинків, що страхуються, - це майно, яке віддається під заставу в банк для отримання кредиту. На жаль, бажання застрахуватися у наших співвітчизників найчастіше приходить вже тоді, коли вони дізнаються про проблеми, що виникли у їхніх сусідів, знайомих, родичів.
Уклавши договір страхування, споживач може захистити себе від можливих фінансових витрат на відновлення майна, пошкодженого внаслідок непередбачених ризиків: пожежі, пошкодження водою, стихійних явищ, а також крадіжки та протиправних дій третіх осіб. Вартість такого страхування буде залежати від набору застрахованих ризиків, вартості самого майна, його стану та розташування. Також при розрахунку тарифу враховується наявність на об'єкті засобів захисту (пожежної сигналізації та охорони).
В основному, страхова компанія розраховує вартість договору для кожного клієнта в індивідуальному порядку, проте поліс можна придбати і через інтернет-сайт страховика, без відвідування офісу, заповнивши онлайн форму, але тоді треба розуміти, що це буде усереднений коробковий продукт.

2. Що ви думаєте щодо обов'язкового страхування відповідальності власників і наймачів квартир? Наскільки необхідний цей закон на сьогоднішній день?

Введення обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників (наймачів) квартир в багатоквартирних житлових будинках призведе до збільшення витрат на утримання житла, і без того досить високих у порівнянні з доходами наших громадян.
До того ж, обов'язкове страхування зазвичай передбачає якісь усереднені величини страхових сум, премій, покриття. Тих, хто хоче придбати надійний страховий захист усвідомлено, не влаштовуватимуть страхові суми і страхове покриття, а ті, хто вважає покупку поліса для себе не доцільною, сприйматимуть таку необхідність як додаткові витрати, тобто ми можемо не прийти до тієї «золотої середини», яку розраховуємо отримати. Отже, необхідність введення даного продукту безпосередньо залежить від співвідношення його ціни і якості.

3. Які перспективи у розвитку сегмента страхування майна в найближчі роки?

Поява активного попиту на страхування майна, на мій погляд, це тільки питання часу. З поступовим розвитком культури страхування і зростанням добробуту населення ми до цього повільно, але йдемо.