Захист від удару, і не лише серцевого: 5 аргументів на користь КАСКО


В Україні щодоби фіксується в середньому 15 викрадень автомобілів і майже 400 серйозних ДТП. Коли проходять емоції, починаєш замислюватися про фінансову складову: хто заплатить мені за розбиту машину, хто відшкодує втрати? Це як раз той випадок, коли необхідно мати КАСКО.
Maanimo продовжує рубрику «Страховий лікбез» і разом з «Європейським страховим альянсом» розповідає, що являє собою цей вид страхування, і які переваги отримає його власник.

Навіщо оформляти КАСКО, якщо вже є автоцивілка?

На відміну від поліса автоцивілки (ОСЦПВ), який покриває відповідальність водія перед третіми особами, КАСКО захистить майнові інтереси власника авто і позбавить від вагомих фінансових втрат у разі, якщо Ваш автомобіль потрапить в ДТП, буде викрадений або пошкоджений дорожніми хуліганами.

Можна сподіватися, що якщо в'їдуть в Ваше авто, витрати на його ремонт покриє поліс ОСЦПВ винуватця ДТП. У такому випадку для виплати потрібно рішення суду, який може затягнутися на місяці, а при підрахунках суми страхового відшкодування, можливо, буде врахований знос деталей Вашого автомобіля, і грошей на заміну пошкоджених деталей на нові може просто не вистачити. Нагадаємо, що максимальний розмір виплати з ОСЦПВ за шкоду майну - 100 тисяч гривень. До того ж, ситуації в житті бувають різні - винуватець може зникнути з місця ДТП або ОСЦПВ у нього може бути відсутнім зовсім, що ускладнить отримання компенсації. За КАСКО ж виплата здійснюється у повному обсязі відповідно до умов страхування, незалежно від того, хто є винуватцем аварії.

Договір КАСКО в «Європейському страховому альянсі» цікавий тим, що автовласники можуть самостійно конструювати поліс, обираючи необхідні і актуальні саме для них умови страхування, виходячи зі своїх бажань, ресурсів, досвіду водіння. Наприклад, пакет «Повне КАСКО» покриває максимальну кількість ризиків: «ДТП», «ПДТО» (протиправні дії третіх осіб), «Стихія», «Викрадення»; пакет «Часткове КАСКО» - усі перераховані ризики, виключаючи «Викрадення»; пакет «ДТП» - лише ризик пошкодження або загибелі автомобіля внаслідок дорожньо-транспортної пригоди.

Чув, КАСКО - це дорого. Чи можна якось заощадити?

Вартість страхування залежить від характеристик транспортного засобу (марка, модель; вартість; рік випуску, тип), терміну дії договору, розміру франшизи, віку і стажу водія тощо, а також набору ризиків, які підлягають страхуванню: чим ширше покриття, тим надійніше страхування.

Вирішивши придбати КАСКО, більшість клієнтів намагаються включити в договір максимальну кількість опцій. Але можливість заощадити завжди є. Наприклад, можна придбати поліс з франшизою, або встановити ліміт «Виплата по першому випадку», - умова, яка передбачає припинення дії договору з моменту настання першого заявленого клієнтом страхового випадку. Також можна оформити договір з розбивкою платежу, що значно зменшить «навантаження на гаманець», а впевнені у собі водії можуть оформити «КАСКО 50/50» і якщо під час дії договору страхування не було страхових випадків, заощадити до 50%.

Попередній розрахунок вартості КАСКО можна замовити, скориставшись онлайн формою на сайті страховика http://eia.com.ua/uk/service/calc/kaskoall.

Як я можу отримати виплати?

При укладанні договору страхування можна обрати спосіб відшкодування збитку. Ремонт автомобіля може бути організований як на гарантійній (авторизованій) СТО, так і на рекомендованій страховиком зі списку партнерів. Також, за погодженням з СК, можна полагодити свою машину на тій СТО, де вона постійно обслуговується. Крім того, власник автомобіля має право на отримання відшкодування грошовими коштами на підставі калькуляції вартості ремонту, розрахованої з використанням сертифікованого програмного забезпечення «AUDATEX».

Скільки доведеться чекати відшкодування?

В першу чергу споживачів страхових послуг цікавить якість і швидкість врегулювання подій. У «Європейському страховому альянсі» до сервісу вимоги високі. Компанія зацікавлена ​​в тому, щоб виплату страхувальники отримували якомога швидше. Якщо додаткової експертизи або розслідування не потрібно, відшкодування виплатять в 10-денний термін. При необхідності на місце ДТП виїжджають аварійні комісари, проводять фотофіксацію, визначають характер і ступінь пошкоджень, щоб оформити подію в найкоротший термін.

Якщо хочеться більше приємних бонусів

При придбанні КАСКО є можливість розширити для себе перелік корисних і зручних сервісів. У «Європейського страхового альянсу» для даних потреб є кілька пакетів додаткового сервісу (асистансу). Зокрема, в разі непередбачуваних ситуацій на дорозі автомобіль евакуюють з місця поломки до найближчого місця ремонту, нададуть допомогу, якщо проколоте колесо, закінчився бензин тощо.

В запасі у страховика є й інші корисні можливості. Для автомобілів певних марок і моделей страхова компанія забезпечить компенсацію вартості встановлення додаткового рекомендованого сучасного пристрою проти викрадення.