Автоцивілка

Інформація про страховий продукт ''Автоцивілка''

Об'єкт страхування

1. Об'єктом страхування за страховим продуктом «Автоцивілка» (далі – Страховий продукт) є відповідальність за шкоду, заподіяну внаслідок використання забезпеченого транспортного засобу особою, цивільно-правова відповідальність якої застрахована, життю, здоров'ю та/або майну потерпілих осіб внаслідок настання страхового випадку.

2. Страхування здійснюється відповідно до Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» № 3720-IX від 21.05.2024 (далі - Закон 3720).

 
Страхові ризики та обмеження страхування

1. Страховий ризик – дорожньо-транспортна пригода за участю забезпеченого транспортного засобу, внаслідок якої може виникнути відповідальність у особи, цивільно-правова відповідальність якої застрахована.

2. Обмеження страхування - визначені як винятки із страхових випадків та підставами для відмови у страховій виплаті.

Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміту відповідальності)

1. Розмір страхової суми становить:

- за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю потерпілих осіб: 500 тисяч гривень на одну потерпілу особу та 5 мільйонів гривень на один страховий випадок незалежно від кількості потерпілих осіб;

- за шкоду, заподіяну майну потерпілих осіб: 250 тисяч гривень на одну потерпілу особу та 1,25 мільйона гривень на один страховий випадок незалежно від кількості потерпілих осіб.

Мінімальний та максимальний розміри страхової премії та/або страхового тарифу

Встановлюється в залежності від обраних умов страхування:

Мінімальний розмір страхової премії – 103 гривень

Максимальний розмір страхової премії – 74 558 гривень

Вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи (за наявності)

Франшиза за Страховим продуктом не застосовується.

Територія та строк дії договору страхування (включаючи інформацію про порядок вступу його в дію та період(и) страхування (за наявності))

1. Внутрішній договір страхування, укладений ПрАТ "ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СТРАХОВИЙ АЛЬЯНС" на умовах Страхового продукту (далі – Договір страхування, Договір) діє виключно на території України.

2. Строк дії Договору страхування:

    Договір набирає чинності з дати і часу початку строку його дії, визначених у індивідуальній частині Договору страхування (далі – Страховий поліс, Поліс), але не раніше дати і часу внесення запису про такий Договір до ЄЦБД МТСБУ, та припиняється о 24 годині дати, визначеної Полісом як дата закінчення строку дії Договору.

Договір страхуванняукладається строком на шість місяців або один рік, крім наступних випадків:

    Укладення Договору страхування на строк менше шести місяців (строком на 15 календарних днів, 21 календарний день, один місяць, два місяці, три місяці, чотири місяці, п’ять місяців) допускається виключно щодо транспортного засобу:

  • незареєстрованого відповідно до Закону України "Про дорожній рух" - на час до його реєстрації;
  • який тимчасово перебуває на території України та зареєстрований в іноземній державі, - на час його перебування на території України.
Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини.
  1. Страхувальник, який під час укладення Договору страхування надав відомості, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, та/або інформацію про інші обставини, що враховуються під час визначення розміру страхової премії за Договором, перелік яких розміщений на веб-сайті Страховика, які виявилися недостовірними, що призвело до зменшення розміру страхової премії за Договором, зобов’язаний сплатити Страховику, який здійснив страхову виплату, штраф у п’ятикратному розмірі страхової премії за Договором, але не більше 50 відсотків розміру страхової виплати.

 

  1.  Якщо умовами Страхового полісу передбачені обмеження щодо умов використання забезпеченого транспортного засобу, крім передбачених статтею 13 Закону 3720, особа, яка спричинила дорожньо-транспортну пригоду та використовувала забезпечений транспортний засіб з порушенням таких умов, зобов’язана сплатити Страховику, який здійснив страхову виплату, штраф у десятикратному розмірі страхової премії за Договором, але не більше 50 відсотків такої страхової виплати.

 

  1. У разі якщо невиконання (неналежне виконання) відповідною особою обов’язку, передбаченого частиною другою статті 33 Закону 3720, що  призвело до порушення строку здійснення страхової  виплати, Страховик, який здійснив страхову виплату, має право отримати від такої особи відшкодування в розмірі збитків, понесених Страховиком відповідно до частини восьмої статті 34 Закону 3720.

 

  1. Якщо після здійснення страхової виплати з’ясувалося, що Страховику було надано неправдиву, неповну або недостовірну інформацію, внаслідок чого розмір страхової виплати був розрахований неправильно та/або страхова виплата була здійснена безпідставно чи потерпіла особа отримала відшкодування від особи, відповідальної за заподіяну шкоду, або Страховика, на вимогу Страховика, який здійснив страхову виплату, така особа зобов’язана повернути отриману страхову виплату або відповідну частину такої виплати у розмірі, сплаченому безпідставно, або різницю між здійсненою виплатою та отриманим такою особою відшкодуванням від особи, відповідальної за заподіяну шкоду, або Страховика. Якщо неправдиву, неповну або недостовірну інформацію надано з вини особи, яка отримала виплату, у тому числі відповідно до статті 25 Закону 3720, така особа зобов’язана відшкодувати Страховику збитки, понесені ним у зв’язку із здійсненням страхової виплати.

 

  1. Страхова виплата зокрема не здійснюється у разі:
  • подання заяви про страхову виплату без документально підтверджених поважних причин після спливу строку,  визначеного частиною першою статті 32 Закону 3720;
  • подання заяви про компенсацію своїх витрат на відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров’ю та/або майну потерпілої особи, після спливу одного року з дня настання дорожньо-транспортної пригоди;
  • невиконання потерпілою особою або іншою особою, яка має право на отримання відшкодування, обов’язків, визначених Законом 3720, якщо це призвело до неможливості Страховика встановити факт дорожньо-транспортної пригоди, причини та обставини її настання або розмір заподіяної шкоди.

 

  1. Страховик після здійснення страхової виплати має право зворотної вимоги у випадках, передбачених статтею 37 Закону 3720.
Перелік відомостей, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, та/або інформацію про інші обставини, що враховуються під час визначення розміру страхової премії.

Відомостями, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, та інформацією про інші обставини, що можуть враховуватись під час визначення розміру страхової премії за Договором, є:

  • Відомості про Страхувальника, у тому числі: фізична особа або  юридична особа; чи відноситься до категорії громадян України визначених в статті 13 Закону 3720.
  • Відомості про транспортний засіб: тип, об’єм двигуна, вантажопідйомність. кількість місць для сидіння (включно з водієм).
  • Відомості про місце реєстрації (проживання) власника транспортного засобу (фізичної особи) або місцезнаходження юридичної особи відповідно до документа про реєстрацію транспортного засобу.
  • Інформація про сферу використання транспортного засобу (чи може використовується транспортний засіб з метою надання платних послуг з перевезення пасажирів та/або вантажів).
  • Строк дії договору страхування.

 

Детальніше про перелік відомостями, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, та інформацією про інші обставини, що можуть враховуватись під час визначення розміру страхової премії за Договором за посиланням: https://eia.com.ua/content/vidomosti

 
Застереження для споживача про необхідність ознайомлення до укладення договору страхування з інформацією про винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат, ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, а також порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат, включаючи посилання на таку інформацію.

Застереження для споживача:

До укладення Договору страхування необхідно ознайомитись з інформацією про винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат, ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, а також порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат.

Посилання на таку інформацію:

Порядок укладення та оплати договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.
  1. Сторони укладають Договір після досягнення згоди з усіх істотних умов Договору.
  2. Договір страхування складається з публічної частини Договору страхування, якою є Загальні умови, та індивідуальної частини Договору страхування - Страхового поліса (Поліса).
  3. Договір укладається виключно в письмовій формі з дотриманням вимог Цивільного кодексу України, установлених до письмової форми правочину, і вимог Закону 3720 та створюється в паперовій формі або у формі електронного документа згідно із законами України "Про електронні документи та електронний документообіг" і "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги" або в порядку, визначеному законодавством про електронну комерцію.
  4. У разі укладення Договору у паперовій формі Страховик видає Страхувальнику Страховий поліс у паперовій формі та надсилає повідомлення на номер телефону або в іншій спосіб, обраний Страхувальником, про внесення інформації (запису) про такий Договір до Єдиної централізованої бази даних, зокрема таким способом може бути розміщення в Полісі QR-код, що містить посилання на запис про Договір в Єдиній централізованій базі даних.
  5. У разі оформлення Договору у вигляді електронного документа, створеного згідно з вимогами, визначеними Законом України «Про електронні документи та електронний документообіг», такий Договір укладається через сервіс електронного документообігу, погоджений Сторонами Договору. Поліс підписується кваліфікованим електронним підписом/удосконаленим електронним підписом Сторін / уповноважених представників Сторін із кваліфікованою електронною позначкою часу. Сторони можуть погодити будь-яку послідовність накладення електронних підписів на Договір.
  6. У разі оформлення Договору у формі електронного документа, створеного в порядку, передбаченому законодавством України про електронну комерцію, Договір укладається шляхом пропозиції його укласти (індивідуальної оферти) однією стороною (Страховиком) та її прийняття (акцепту) другою стороною (Страхувальником) через ІКС Страховика або страхового посередника в такі етапи:
  • Після ознайомлення з публічною частиною Договору, клієнт надає Страховику (страховому посереднику) інформацію, необхідну для його ідентифікації та формування і надання індивідуальної пропозиції укласти Договір у формі електронного документу. Надання інформації здійснюється шляхом заповнення в ІКС Страховика (страхового посередника) полів форми та вибору умов страхування. Ідентифікація клієнта здійснюється засобами електронної ідентифікації Страховика для встановлення особи клієнта шляхом отримання його ідентифікаційних даних.
  • Страховик (страховий посередник) на підставі отриманої інформації від клієнта формує індивідуальну пропозицію укласти Договір та направляє її клієнту. При цьому індивідуальна пропозиція укласти Договір містить посилання на Загальні умови, які є публічною частиною Договору, та яка разом з Полісом містять істотні умови Договору, передбачені законодавством, і висловлюють намір Страховика, вважати себе зобов’язаним у разі прийняття індивідуальної пропозиції. Здійсненням акцепту індивідуальної пропозиції Страховика укласти Договір клієнт підтверджує своє ознайомлення та повну, безумовну і остаточну згоду з усіма умовами Договору, а також своє вільне волевиявлення стосовно її прийняття.
  • Безумовним прийняттям (акцептом) клієнтом умов індивідуальної пропозиції укласти Договір, є надання Страховику відповіді про прийняття індивідуальної пропозиції, а саме: підписання Договору шляхом використання електронного підпису одноразовим ідентифікатором (шляхом введення у відповідну графу в ІКС Страховика (страхового посередника) алфавітно-цифрової послідовності, яку отримує клієнт за допомогою повідомлення на засіб зв’язку (номер мобільного телефону та/або адресу електронної пошти), вказаний клієнтом під час укладання Договору). Після підписання Договору клієнт набуває статусу Страхувальника.
  • Підписання Полісу з боку Страховика здійснюється накладенням кваліфікованого електронного підпису/ удосконаленого електронного підпису особи, уповноваженої Страховиком (страховим посередником) з кваліфікованою електронною позначкою часу, що підтверджує дату і час укладення Договору. Страхувальнику на вказану ним адресу електронної пошти направляється підписаний Поліс, не пізніше дати і часу початку строку дії Договору. Загальні умови страхового продукту «Автоцивілка» (публічна частини договору) разом з Полісом (індивідуальна частина договору) складають єдиний документ – Договір страхування.
  • Фіксація акцепту індивідуальної пропозиції укласти Договір здійснюється Страховиком (страховим посередником) в електронному вигляді і зберігається в IКC Страховика.
  1. В залежності від потреби клієнта та можливостей інформаційної системи Страховика (страхового посередника) укладення Договору у формі електронного документу може бути здійснено в іншому ніж передбачено в цьому розділі порядку з урахуванням вимог Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг», Закону України «Про електронні довірчі послуги», законодавства у сфері електронної комерції та інших нормативних актів.
  2. Розмір страхової премії за Договором визначається Страховиком самостійно на підставі методики розрахунку страхового тарифу за страховим продуктом «Автоцивілка», розробленої та затвердженої Страховиком. Страхова премія сплачується в повному обсязі до або під час укладання Договору.
 
Перелік категорій фізичних осіб, які мають право на зменшення розміру страхової премії (за внутрішнім договором обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів).

1. Розмір страхової премії за Договором страхування зменшується на 50 відсотків для Страхувальника, який є:

- громадянином України - учасником бойових дій, постраждалим учасником Революції Гідності, учасником війни, особою з інвалідністю II групи, особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеною до I або II категорії, пенсіонером, - щодо транспортного засобу, який має робочий об’єм двигуна до 2500 сантиметрів кубічних або потужність електродвигуна до 100 кіловат включно та належить йому на праві власності, за умови керування таким транспортним засобом виключно страхувальником або особою, яка також належить до категорій, визначених цією частиною, та використання транспортного засобу без мети надання платних послуг з перевезення пасажирів та/або вантажу;

- громадянином України - особою з інвалідністю I групи, - щодо транспортного засобу, який має робочий об’єм двигуна до 2500 сантиметрів кубічних або потужність електродвигуна до 100 кіловат включно та належить йому на праві власності (володіння), за умови керування таким транспортним засобом виключно страхувальником або іншою особою за присутності страхувальника, або особою, яка також належить до категорій, визначених цією частиною, та використання транспортного засобу без мети надання платних послуг з перевезення пасажирів та/або вантажу.

2. Зменшення розміру страхової премії, визначене в пункті 1 цього розділу, може бути застосовано одночасно лише щодо одного транспортного засобу страхувальника.

 
Інформацію про чинність договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів у разі зміни власника забезпеченого транспортного засобу.

1. У разі зміни власника забезпеченого транспортного засобу в результаті його правомірного відчуження Договір зберігає чинність до закінчення строку його дії, а права та обов’язки Страхувальника переходять до нового власника зазначеного транспортного засобу.

2. У разі смерті Страхувальника - фізичної особи його права та обов’язки за Договором переходять до особи, яка одержала транспортний засіб, зазначений у такому Договорі, у спадок та/або яка у випадку, передбаченому Цивільним кодексом України, вважається особою, яка прийняла спадщину.

Право на отримання частини страхової премії у разі дострокового припинення Договору страхування у зв’язку із смертю Страхувальника - фізичної особи переходить до особи, яка одержала транспортний засіб, зазначений у такому Договорі, у спадок та/або яка у випадку, передбаченому Цивільним кодексом України, вважається особою, яка прийняла спадщину.

3. У разі зміни власника забезпеченого транспортного засобу новий власник зобов’язаний протягом 15 календарних днів з дня набуття права власності на транспортний засіб письмово повідомити про це Страховика та надати Страховику свої особисті дані.

 
Підстави та порядок здійснення регламентної виплати МТСБУ у випадку, передбаченому пунктом 4 частини першої статті 43 Закону України 'Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів', або посилання на вебсторінку на вебсайті МТСБУ, де розміщено відомості про процедуру здійснення регламентних виплат

1. МТСБУ за рахунок коштів фонду захисту потерпілих здійснює регламентну виплату на умовах, визначених Законом 3720, у разі заподіяння шкоди на території України транспортним засобом, щодо якого на дату настання дорожньо-транспортної пригоди укладено внутрішній договір страхування із страховиком, який на дату подання заяви про регламентну виплату не мав права здійснювати обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності у зв’язку з припиненням членства в МТСБУ, і такий страховик (його правонаступник) із закінченням строку, визначеного Законом 3720 для прийняття рішення щодо здійснення страхової виплати, не прийняв відповідного рішення або прийняв рішення про здійснення страхової виплати, але не здійснив її, а також у разі відкриття провадження у справі про банкрутство такого страховика чи ліквідації такого страховика - для виконання його зобов’язань за внутрішніми договорами страхування.

2. Регламентні виплати здійснюються виключно безпосередньо потерпілій особі, її законним представникам або спадкоємцям, правонаступнику потерпілої юридичної особи, погодженим з потерпілою особою особам, які надають послуги з ремонту пошкодженого майна, особам, які проводять лікування потерпілої фізичної особи, або особам, які здійснили витрати з лікування потерпілої фізичної особи. Допускається здійснення регламентної виплати страховику потерпілої особи, який здійснив страхову виплату відповідно до статті 19 Закону 3720, або страховику, який здійснив страхову виплату у зв’язку з пошкодженням транспортного засобу внаслідок дорожньо-транспортної пригоди за іншим договором страхування щодо відповідних транспортного засобу та дорожньо-транспортної пригоди.

3. Будь-які правочини, що передбачають надання (перехід) права на отримання визначених частиною першою  статті 43 Закону 3720 регламентних виплат, є нікчемними.

 
Порядок дій споживача для отримання страхової виплати за прямим врегулюванням страхового випадку (за внутрішнім договором обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів).

1. У разі дорожньо-транспортної пригоди, що сталася за участю лише двох забезпечених за договорами  обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності транспортних засобів або за участю лише двох транспортних засобів, з яких забезпеченим за Договором є транспортний засіб, власником якого є потерпіла особа, і в якій потерпілій особі заподіяно шкоду виключно у вигляді пошкодження або фізичного знищення такого транспортного засобу, потерпіла особа має право на пряме врегулювання страхового випадку.

Пряме врегулювання страхового випадку передбачає виконання Страховиком - страховиком потерпілої особи визначених Законом 3720 прав і обов’язків страховика відповідальної особи щодо розгляду заяви про страхову виплату, прийняття рішення за результатами її розгляду та здійснення страхової виплати в разі прийняття відповідного рішення.

Страховик відповідальної особи - страховик, з яким укладено договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності, відповідно до якого застраховано цивільно-правову відповідальність власника транспортного засобу, під час використання якого заподіяно шкоду забезпеченому транспортному засобу потерпілої особи.

Страховик потерпілої особи - страховик, з яким укладено договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності, відповідно до якого застраховано цивільно-правову відповідальність потерпілої особи, транспортному засобу якої заподіяно шкоду.

У разі якщо шкоду забезпеченому транспортному засобу потерпілої особи заподіяно транспортним засобом у випадках, передбачених пунктами 1, 3-5 частини першої статті 43 Закону 3720, обов’язки страховика відповідальної особи покладаються на МТСБУ.

Потерпіла особа, яка скористалася правом на пряме врегулювання страхового випадку і звернулася із заявою про страхову виплату до Страховика-страховика потерпілої особи, втрачає право на звернення до страховика відповідальної особи за отриманням страхової виплати. Потерпіла особа, яка не скористалася правом на пряме врегулювання страхового випадку і звернулася із заявою про страхову виплату до страховика відповідальної особи, втрачає право на звернення до Страховика-страховика потерпілої особи за отриманням страхової виплати.

У разі настання іншої дорожньо-транспортної пригоди, ніж визначено абзацом першим частини першої статті 19 Закону 3720, заява про страхову виплату подається виключно страховику відповідальної особи, а у випадках, передбачених статтею 43 Закону 3720, - до МТСБУ.

2. Страховик-страховик потерпілої особи, якому подано заяву про страхову виплату, зобов’язаний прийняти таку заяву, якщо на момент її подання Страховик є членом МТСБУ, обставини дорожньо-транспортної пригоди відповідають умовам, визначеним абзацом першим частини першої статті 19 Закону 3720, і потерпіла особа письмово повідомила про те, що заява про страхову виплату не подавалася страховику відповідальної особи.

Страховик-страховик потерпілої особи, який прийняв заяву про страхову виплату відповідно до Закону 3720, зобов’язаний її розглянути, прийняти рішення за результатами розгляду та, за умови відсутності випадків, визначених статтею 30  Закону 3720, здійснити страхову виплату.

У разі виявлення Страховиком-страховиком потерпілої особи факту подання заяви про страхову виплату страховику відповідальної особи раніше дня подання заяви про страхову виплату Страховику-страховику потерпілої особи, Страховик-страховик потерпілої особи має право повернути відповідній потерпілій особі заяву про страхову виплату без розгляду.

 

Замовити консультацію спеціаліста

Замовте зворотній дзвінок та отримайте консультацію спеціаліста зі страхування