Страхування будівельних та монтажних робіт

Інформація про страховий продукт з комплексного страхування будівельних та монтажних робіт

Об'єкт страхування

Об’єктом страхування за Договором комплексного страхування майна та відповідальності перед третіми особами юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, укладеним за Страховим продуктом (далі – Договір, Договір страхування), є майно на праві володіння та/або користування та/або розпорядження майном (далі – застраховане майно). Для цього продукту майном є: об’єкт будівництва та/або монтажу, в тому числі будівельні матеріали та конструкції; будівельні / монтажні машини, механізми та устаткування; тимчасові будівлі та споруди; інше майно, яке перебуває на будівельному / монтажному майданчику або в безпосередній близькості до нього та є власністю підрядника або замовника.

А також, якщо це передбачено Договором страхування, –  відповідальність за заподіяну шкоду потерпілій третій особі та/або її майну внаслідок дій або бездіяльності особи, відповідальність якої застрахована, при експлуатації майна за адресою, зазначеною у Договорі, (далі – застрахована відповідальність).

 

Страхові ризики та обмеження страхування

Страхування будівельно-монтажних робіт.
Страховими ризиками визнаються втрата (загибель) або пошкодження застрахованого майна внаслідок: пожежі, вибуху, удару блискавки, природних явищ, падіння пілотованих літальних об'єктів або їхніх частин, дії води, стороннього впливу, задимлення, протиправних дій третіх осіб, помилок працівників Страхувальника, аварійних подій та зовнішнього фізичного впливу інших випадкових, раптових та непередбачуваних подій, якщо такі події не є винятками зі страхових випадків згідно з умовами договору страхування.
Страхування відповідальності перед третіми особами при проведенні будівельно-монтажних робіт.
Страховим випадком є факт виникнення відповідальності та зобов’язання Страхувальника відшкодувати відповідно до чинного законодавства України шкоду, заподіяну:
а) життю та здоров`ю Третіх осіб внаслідок дій або бездіяльності Страхувальника;
б) майну (майновим інтересам) третіх осіб внаслідок дій або бездіяльності Страхувальника.
На страхування не приймаються:
- об'єкти, розташовані на території Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей, а також об'єкти, що розташовані на територіях поза контролем української влади;
- об’єкти незавершеного будівництва, ступінь готовності яких перевищує 70 %;
- будівництво об’єктів на воді;
- об'єкти, розташовані на території окремих адміністративних районів України, де існує загроза обвалу, оповзню, повені, землетрусу або іншого стихійного лиха, та ін.
До страхових випадків не відносяться та страхове відшкодування не виплачується, якщо збитки Страхувальника виникли внаслідок:
Військових та пов’язаних з ними ризиками:
- війною, вторгненням, ворожими актами або військовими діями (незалежно від того оголошено війну чи ні), громадянською війною, страйком чи громадським заворушенням;
- відчуженням майна в результаті конфіскації, експропріації або реквізиції будь-яким законно сформованим органом влади; знищенням або пошкодженням майна за розпорядженням військової або цивільної влади;
- заколотом, військовим або народним повстанням, бунтом, революцією, громадським заворушенням в масштабах або з кількістю учасників, що може бути прирівняне до повстання, узурпацією влади, введенням військової влади або військового положення або стану облоги, або будь-якою подією або причиною, результатом якої стало оголошення військового положення або стану облоги;
- будь-якими військовими маневрами, навчаннями або іншими військовими заходами та їх наслідками, діями мін, торпед, бомб та іншими знаряддями війни.
Терористичних актів, а саме: здійсненням навмисних протиправних дій (вибух, підпал, аварія або інші дії) однією або кількома особами, які діють самостійно або за дорученням або у зв’язку з будь-якою організацією, яка використовує насилля для досягнення політичних та інших цілей шляхом заподіяння майнової шкоди, залякування населення або застосування впливу на прийняття рішення органами влади. Виключаються також збитки, пошкодження, видатки або витрати будь-якого характеру, які безпосередньо або опосередковано спричинені, є наслідком або пов'язані з будь-якими діями спрямованими на контроль, запобігання, подавлення або здійснені в будь-якому зв'язку з терористичним актом.
Іонізуючої радіації або радіоактивним зараженням ядерним паливом або будь-якими ядерними відходами або внаслідок згоряння ядерного палива.
Радіоактивної, токсичної, вибухонебезпечної або іншої небезпечної та забруднюючої властивості будь-якої ядерної установки, реактора або іншого ядерного устаткування та компонентів.
-Будь-якої зброї або приладу, в яких використовується атомне або ядерне розщеплення та будь-яка подібна реакція або радіоактивна сила та речовина.
-Радіоактивної, токсичної, вибухонебезпечної або іншої небезпечної та забруднюючої властивості будь-якої радіоактивної речовини. Не підлягає виключенню за цим пунктом дія радіоактивних ізотопів, інших, крім ядерного палива, якщо такі ізотопи виготовлюються, перевозяться, зберігаються, використовуються у комерційних, сільськогосподарських, медичних, наукових та інших подібних мирних цілях.
-Ризиків інформаційних технологій (IT – ризики), тобто руйнуванням, пошкодженням, знищенням або спотворенням інформації, кодів, програм або програмного забезпечення, а також будь-які збої у роботі комп'ютерного обладнання, програмного забезпечення або вбудованих мікросхем, якщо це не є результатом фізичного пошкодження застрахованого майна внаслідок застрахованих ризиків. 
-Навмисних дій, наміру або грубої необережності Страхувальника (Вигодонабувача), членів його сім'ї, осіб, які з ним проживають у застрахованих приміщеннях та/або осіб, які працюють у нього, його представників, або осіб, які пов'язані з ним умовами будь-яких договорів, та несуть згідно таких договорів відповідальність за збереження та/або дотримання відповідних умов експлуатації застрахованого майна.
Пошкодження або руйнування застрахованого майна  в період повного або часткового припинення робіт.
Договори страхування можуть доповнюватися різноманітними розширеннями страхового покриття, що не входять за замовчуванням у типову форму договору, а також, залежно від особливостей кожного конкретного проєкту, спеціальними умовами, що накладають обмеження на покриття, що пропонують додаткові обов'язки Страхувальника або інші особливі умови страхування.

Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміту відповідальності)

Страхова сума:

Мінімальні та максимальні розміри страхової суми (ліміти відповідальності) не визначені страховим продуктом.

Страхова сума встановлюється за згодою Сторін та зазначається у Договорі.

Мінімальний та максимальний розміри страхової премії та/або страхового тарифу

Мінімальні та максимальні розміри страхової премії не визначені страховим продуктом.

Вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи (за наявності)

Мінімальні та максимальні розміри франшизи не визначені страховим продуктом.

Територія та строк дії договору страхування (включаючи інформацію про порядок вступу його в дію та період(и) страхування (за наявності))

Територія дії Договору страхування: 
Територія дії договору страхування - адреса фактичного місця розташування будівельного (монтажного) майданчика.    
При цьому, у будь-якому випадку Договір не діє на наступних територіях:
-    в зонах військових (воєнних, бойових) дій, воєнних конфліктів, проведення військових операцій (в т.ч. Операції Об'єднаних Сил);
-    на території, де проводяться антитерористичні операції;
-    на окупованих/тимчасово окупованих територіях;
-    на території, на яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження та/або тих, які розташовані на лінії зіткнення на момент настання події.
Строк дії Договору становить не більше 3 років, та може поділятися на періоди, кожний період повинен бути не більше 1 року.
Період страхування може включати:
- період будівництва та монтажу;
- період випробувань та запуску в експлуатацію («тестовий період);
- період технічного обслуговування (відповідальності за дефекти).
Незважаючи на зазначену дату початку дії договору страхування, Страховик, за умови своєчасної сплати страхової премії Страхувальником, починає нести свою відповідальність за договором страхування не раніше моменту початку проведення робіт, яким також вважається розвантаження на території будівельного майданчика майна, застрахованого за договором страхування.
Якщо Договором страхування не передбачено інше, договір набуває чинності з моменту, вказаного як початок строку дії, але не раніше надходження страхової премії (першої її частини, якщо Договором передбачено сплата премії частинами)в розмірі та строк, визначені умовами Договору в повному розмірі на банківський рахунок Страховика/посередника.
Умовами конкретного договору страхування можуть передбачатися інший порядок вступу його в дію та період(и) страхування.

Винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат

До страхових випадків не відносяться і страхове відшкодування не виплачується, якщо збитки Страхувальника, пов'язані з подією, що: 
Не обумовлена, як страховий ризик в договорі страхування, та/або мала місце до початку дії договору страхування чи після його закінчення.
Відбулася поза вказаним в договорі страхування місцем страхування.
До страхових випадків не відносяться та страхове відшкодування не виплачується, якщо збитки Страхувальника виникли внаслідок:
Стихійних лих за умови об'явлення до моменту укладання цього Договору території страхового покриття зоною стихійного лиха.
Займання виробничого обладнання, побутових електроприладів, електронної апаратури та оргтехніки, якщо це займання не слугувало причиною подальшої пожежі.
Невиконання Страхувальником або його представниками інструкцій та інших нормативних документів стосовно збереження, експлуатації та обслуговування застрахованого об'єкта будівництва/монтажу, а також використання цього об'єкта не за призначенням.
Невиконання Страхувальником або його представниками правил техніки безпеки при проведенні будівельно-монтажних та інших робіт на застрахованих об`єктах.
Помилок, припущених при проектуванні об'єкта будівництва.
Помилок у конструкціях, дефектів матеріалів або помилок, допущених при виготовленні будівельних виробів, тобто Страховик не несе відповідальність та не сплачує страхове відшкодування щодо витрат по ремонту, заміні або усуненню дефектних матеріалів, предметів або частин, недоліків у виконанні будівельно-монтажних робіт. Однак це виключення стосується тільки дефектних матеріалів, предметів або частин, і не розповсюджується на загибель чи пошкодження справних частин та правильно споруджених конструкцій, які виникли внаслідок страхового випадку, викликаного використанням дефектних матеріалів, предметів або недоліками у виконанні будівельно-монтажних робіт.
Експериментальних або дослідницьких робіт.
Пошкоджень, безпосередньо викликаних постійним впливом зовнішніх або експлуатаційних факторів (зносу, корозії, окислення, гниття, самозаймання, погіршення стану внаслідок невикористання та при нормальних атмосферних погодних умовах).
Внутрішніх несправностей будівельних машин та/або електричного обладнання, що виникли в процесі експлуатації, несправностей, поломок, виходу з ладу обладнання будівельного майданчика і будівельних машин або несправностей машин та пристроїв внаслідок експлуатації монтажного обладнання, замерзання охолоджуючої рідини або будь-якої іншої рідини, наявності змащувальних мастил неналежної якості або відсутності змащувальних мастил або охолоджувальних рідин, але у разі, якщо в результаті таких поломок та несправностей має місце випадок, що спричиняє зовнішні пошкодження, то такий опосередкований збиток підлягає відшкодуванню за цим Договором.
Вибуху, що виникає у камерах згоряння у механізмах з двигунами внутрішнього згоряння.
Пред'явлення Страхувальнику вимог щодо відшкодування неустойки (пені, штрафу, інших стягнень) у зв`язку з неякісним, неповним або несвоєчасним виконанням будівельно-монтажних робіт (наданих послуг) або через неякісне виконання, порушення, збитковість або припинення договорів (контрактів).
Загибелі, знищення, втрати, пошкодження планів, папок з документами,  креслень, фотографій, зразків, макетів, цінних паперів, грошей, бухгалтерських та інших документів.
Пошкоджень, що існували в момент укладання цього Договору і були відомі Страхувальнику або його представникам. Крім того Страховик не несе відповідальність та не сплачує відшкодування збитків, які прямо або опосередковано спричинені або погіршені дефектами та недоліками предмету страхування, які мали місце на момент укладання цього Договору страхування, та які були, чи могли бути, відомими Страхувальнику, не залежно від того, чи були відомі Страховику чи ні.
Протизаконних дій або бездіяльності державних органів, органів місцевого самоврядування або посадових осіб цих органів, у тому числі внаслідок видання вказаними органами та посадовими особами протизаконних інструкцій, розпоряджень та інших законодавчих актів. 
Не покриваються умовами страхового покриття:
-    не отримані доходи Страхувальника (упущена вигода), які є наслідком страхового випадку;
-    збитки або пошкодження, виявлені лише в ході інвентаризації, або будь-яке інше непояснене зникнення;
-    збитки внаслідок знищення або пошкодження будівельних конструкцій у процесі виконання будівельних та (або) монтажних робіт  на будівельному майданчику з вини Страхувальника та осіб, за вчинки яких він несе відповідальність;
-    неплатоспроможність або банкрутство Страхувальника;
-    моральна шкода;
-    шкода, заподіяна навколишньому середовищу.
-    паливно-мастильні матеріали, хімікати, охолоджувальні рідини, виготовлена на застрахованому об'єкті продукція (окрім необхідної для застрахованих будівельно-монтажних робіт), дорогоцінні метали, каміння, твори мистецтва, документи та цінні папери;
-    усі види ручного та змінного інструменту і пристроїв;
-    транспортні засоби, що допущені до експлуатації на дорогах загального користування, засоби водного та авіаційного транспорту;
-    майно та матеріальні цінності на об'єктах, що не охороняються.
До страхових випадків не відноситься та страхове відшкодування не виплачується, якщо збитки Страхувальника виникли внаслідок:
Здійснення Страхувальником, його представниками або іншою особою, яка зазначена в цьому Договорі, та бере участь у проведенні будівельно-монтажних робіт, діяльності, яка не обумовлена в ліцензії.
Залучення для проведення будівельно-монтажних робіт особи, що не має ліцензії або іншого спеціального дозволу на проведення такого виду робіт.
При страхуванні відповідальності перед третіми особами при проведенні будівельно-монтажних робіт
Експлуатації або використання:
- транспортних засобів, що застраховані за обов`язковим страхуванням цивільно-правової відповідальності, але Страховик відшкодовує збитки, що сталися при експлуатації будівельних машин та техніки, що заявлені на страхування за цим Договором на території будівельного майданчика, що заявлений як місце страхування, або в його безпосередній близькості, за умови, що такі збитки не були спричинені у при експлуатації таких машин на вулично-дорожній мережі загального користування;
- морських (річкових) суден та інших плавучих об'єктів та пілотованих  та непілотованих літальних об'єктів.
Порушення прав інтелектуальної власності: авторських прав, ліцензій, патентів і т.ін.
Загибелі, знищення, втрати, пошкодження грошей, цінних паперів, рахунків, платіжних карток, документів, планів, архівів та інших документів.
Знищення або пошкодження існуючого майна, що розміщується на території будівельного-майданчика.
До страхових випадків не відносяться вимоги щодо відшкодування:
- стягнення щодо невиконання договірних зобов`язань;
- штрафів, пені та інших стягнень в адміністративному або судовому порядку.
Страховик не відшкодовує:
Пошкодження та збитки, завдані майну, що належить, знаходиться в оперативному віданні, на зберіганні або під контролем Підрядників, Замовника або будь-якого іншого підприємства, що пов`язане з реалізацією застрахованого договору підряду, та чиї майнові інтереси застраховані за  Розділом І цього Договору, а також збитки, завдані майну представників або працівників сторін, що зазначені у цій умові.
Збитки, завдані будівлям, спорудами, земельним ділянкам та будь-якому іншому майну внаслідок вібрації, видалення або ослаблення несучих конструкцій або опірної потужності підземних структур, просідання, обвалювання, тріскання та розтріскування, а також збитки, завдані особам та майну, що сталися внаслідок такого збитку.
Підставами для відмови Страховика у виплаті страхового відшкодування є:
Навмисні дії Страхувальника (його представників) або Вигодонабувача, спрямовані на настання страхового випадку. Зазначена норма не поширюється на дії, пов'язані з виконанням ними громадянського чи службового обов'язку, в стані необхідної оборони (без перевищення її меж) або захисту майна, життя, здоров'я, честі, гідності та ділової репутації. Кваліфікація дій Страхувальника встановлюється відповідно до чинного законодавства України.
Вчинення Страхувальником (його представниками) або Вигодонабувачем умисного злочину, що призвів до настання страхового випадку.
Подання Страхувальником (Вигодонабувачем) свідомо неправдивих відомостей про об'єкт страхування, ступінь страхового ризику, факт настання страхового випадку або приховування таких відомостей. 
Шахрайство або інші дії Страхувальника (його представників), направлені на отримання незаконної вигоди від страхування.
Отримання Страхувальником (Вигодонабувачем) повного відшкодування збитків від особи, винної у їх заподіянні.
Несвоєчасне повідомлення Страхувальником про настання страхового випадку без поважних на це причин або створення Страховику перешкод з боку Страхувальника в огляді застрахованого майна після настання страхового випадку, у з’ясуванні обставин настання страхового випадку, у визначенні характеру та розміру збитків.
Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення Страхувальником Страховика про підвищення ступеню ризику.
Невиконання Страхувальником (Вигодонабувачем) будь-якого із зобов`язань, що передбачені цим Договором.
Ненадання Страхувальником (Вигодонабувачем) документів, що підтверджують настання страхового випадку та розмір збитків, зазначених у Договорі. 
Страховик має право відмовити у виплаті страхового відшкодування, якщо страховий випадок безпосередньо спричинений порушенням норм безпеки, відповідних будівельних норм та стандартів.
Інші випадки, передбачені чинним законодавством України.

Ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком...

Ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, групою страхових ризиків та/або страхових випадків (за наявності), іншими складовими страхового продукту.

Страхова сума встановлюється відповідно до затвердженого кошторису будівництва / монтажу.

Страхування відповідальності перед третіми особами під час проведення будівельно-монтажних робіт.

Страхова сума (ліміт відповідальності) встановлюється за погодженням сторін договору, водночас не може бути більшою ніж 40 % від страхової суми по страхуванню будівельно-монтажних робіт.

Порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат

Після того як Страховик був повідомлений про настання події, що має ознаки страхового випадку, та отримав всі необхідні документи, Страховик:
-    Визначає причини та обставини настання такої події та приймає рішення про визнання випадку страховим.
-    У випадку прийняття рішення про визнання події страховим випадком, проводить розрахунок розміру страхової виплати та складає страховий акт.
-    Здійснює страхову виплату в строк, що передбачений Договором.
Страховик сплачує страхове відшкодування в межах страхової суми з вирахуванням встановленої цим Договором франшизи.
Відшкодуванню підлягають тільки реальні збитки, нанесені застрахованому об’єкту будівельно-монтажних робіт та застрахованому майну будівельного/монтажного майданчика внаслідок настання страхового випадку, а також шкода, заподіяна життю, здоров`ю та майну третіх осіб.
Розмір збитку визначається:
При знищенні або викраденні застрахованого майна – в розмірі його дійсної вартості на день настання страхового випадку в межах страхової суми з відрахуванням вартості залишків майна, що придатні для подальшого використання або реалізації.
При пошкодженні майна – в розмірі витрат на його відновлення до стану, в якому воно знаходилось безпосередньо перед настанням страхового випадку, розмір яких погоджено сторонами, в межах страхової суми. Якщо розмір витрат на відновлення дорівнює або перевищує дійсну вартість застрахованих об`єктів безпосередньо перед настанням страхового випадку, то такі об`єкти вважаються знищеними. 
При необхідності розчищення території після настання страхового випадку – в розмірі фактично здійснених витрат на розчищення та в межах встановленої цим Договором страхової суми (ліміту відповідальності).
У випадку нанесення шкоди життю та/або здоров’ю третьої особи:
- довідки медичних закладів з приводу амбулаторного або стаціонарного лікування потерпілої третьої особи із зазначенням строку лікування, визначенням характеру отриманих травм та ушкоджень здоров’я, діагнозу та причин, що викликали необхідність лікування, загальні висновки лікаря;
- оригіналів деталізованих рахунків щодо оплати вартості наданих медичних послуг та квитанцій (чеків), що підтверджують її оплату;
- рецептів на придбання ліків та документів, що підтверджують їх оплату;
- оригіналу або нотаріально завіреної копії свідоцтва про смерть третьої особи;
- документів, що підтверджують витрати на поховання у випадку смерті потерпілої третьої особи;
- інших документів на запит Страховика, враховуючи особливості конкретного страхового випадку.
У випадку нанесення шкоди майну третіх осіб:
-    документів, що підтверджують дійсну вартість знищеного та/або пошкодженого майна (договір купівлі – продажу, документи оцінки, чеки, фактури, квитанції тощо);
-    документів відповідних організацій, що підтверджують витрати на ремонт або відновлення пошкодженого майна, якщо вони були здійснені за згодою Страховика або розрахунок вартості робіт, що видаються організаціями, які проводять ремонт пошкодженого майна;
-    інших документів необхідних незалежному експерту, враховуючи особливості конкретного страхового випадку.
Витрати на відновлення включають:
Витрати на матеріали, деталі і запасні частини, що необхідні для ремонту.
Витрату на оплату робіт по відновленню пошкодженого майна.
Витрати на транспортування матеріалів, вузлів та деталей до місця проведення відновлювальних/ремонтних робіт.
До витрат на відновлення не відносяться:
Додаткові витрати, викликані конструктивними змінами або підвищенням якості застрахованого майна.
Витрати, викликані тимчасовим або допоміжним ремонтом, витрати на профілактичний ремонт та обслуговування обладнання, а також інші витрати, що були проведені незалежно від страхового випадку.
Витрати, що не враховувалися при визначенні страхової суми і не були включені до неї при укладанні цього Договору.
Вартість матеріалів, деталей, запасних частин, що були замінені при можливості їх відновлювального ремонту (приведення до стану придатності для подальшого використання).
Інші витрати, що перевищують межу необхідних.
Виплата страхового відшкодування здійснюється відповідно до умов Договору після того, як повністю будуть встановлені причини та розміри збитку на підставі заяви Страхувальника і страхового акта, складеного Страховиком або уповноваженою ним особою. 
Протягом 15 (п`ятнадцяти) робочих днів з дня отримання всіх необхідних документів та відомостей про обставини настання страхового випадку відповідно до Договору, Страховик приймає рішення про виплату страхового відшкодування або про відмову у виплаті та складає відповідний страховий акт.
У разі прийняття рішення про виплату страхового відшкодування виплата здійснюється Страхувальнику (Вигодонабувачу) впродовж 15 (п`ятнадцяти) робочих днів з дня складання страхового акту. У разі прийняття рішення про відмову у виплаті страхового відшкодування Страховик впродовж 15 (п`ятнадцяти) робочих днів з дня прийняття такого рішення повідомляє про це Страхувальника (Вигодонабувача) в письмовій формі з обґрунтуванням причин відмови.
Відшкодування збитку провадиться у разі втрати (знищення) або пошкодження майна внаслідок страхового випадку у розмірі прямого реального збитку, але в межах страхової суми, зазначеної у  цьому Договорі.
У разі виплати страхового відшкодування страхова сума зменшується на розмір виплаченого відшкодування. Страхова сума вважається зменшеною з дати настання страхового випадку. У разі відновлення або заміни пошкодженого майна Страхувальник має право за додатковий страховий платіж відновити в межах дійсної вартості застрахованого майна.
У випадку прийняття рішення про відмову у страховій виплаті, Страховик надсилає Страхувальнику/ Вигодонабувачу письмове повідомлення з обґрунтуванням причин відмови протягом 5 (п’яти) робочих днів з дати прийняття такого рішення.
Страховик має право затримати прийняття рішення щодо визнання випадку страховим, про що письмово повідомляє Страхувальнику/ Вигодонабувачу, у випадках:
-у випадках, коли отриманні документи суперечать один одному, або не дають можливості однозначно з`ясувати обставини, причини, характер, розмір збитку - строк прийняття рішення може бути подовжений до 180-ти робочих днів з дати отримання Страховиком останнього документа для з'ясування обставин страхового випадку, про що Страховик письмово повідомляє Страхувальника;
Після отримання всіх необхідних документів про факт, обставини настання страхового випадку та розмір збитку, рішення про здійснення страхової виплати або відмову у страховій виплаті приймається Страховиком у строк до 10-ти робочих днів з дати отримання останнього документа.

Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини

Страховик може відмовити у страховій виплаті або зменшити її розмір у випадку якщо страхувальник:

-несвоєчасно повідомив про настання страхового випадку у передбачені умовами договору строки;

-не виконав обов’язки, згідно умов договору страхування;

-не сплатив страхову премію (її чергову частину) у строки визначені договором страхування;

-інших підстав, встановлених чинним законодавством України

Інформація про можливість придбати страховий продукт окремо, якщо такий продукт пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору

Страховий продукт не є додатковим до інших товарів, робіт або послуг, що не є страховими.

Договір страхування, укладений щодо об’єкта страхування, що є предметом застави, є додатковим до банківських послуг / послуг лізингу за договорами, укладеними між Страхувальником та Вигодонабувачем.